Vyhodnocení XVI. Krajské olympiády dětí a mládeže a XV. ročníku Atletického čtyřboje ZŠ

Letošní vyhlášení XVI. ročníku Olympiády mládeže Pardubického kraje a XV. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje se uskutečnilo 19. 9. 2018 v kinu Mír Heřmanově Městci.

„Ocenili jsme i nejlepší základní a střední školy. Nejúspěšnější střední školou se stalo Gymnázium Dašická Pardubice, jehož zástupcům jsem mohl předat Putovní pohár hejtmana Pardubického kraje,“ informoval radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. „Na dalších příčkách byly Gymnázium Mozartova z Pardubic a Gymnázium Svitavy. Ze základních škol se nejlépe dařilo dětem z chrudimské školy U stadionu, moravskotřebovské školy Palackého a také ze školy z Jablonného nad Orlicí,“ dodal Živný.

Patnáctého ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje, kde soutěží třídní kolektivy, tzn. všechny děti ve třídě mimo osvobozených od tělesné výchovy, se zúčastnilo celkem 3555 dětí z 1. stupně. Vítězem se staly třídy s nejlepším bodovým průměrem a oceněni byli i nejlepší jednotlivci.

zpět na přehled »